De Kleiputten van Wenduine: vogels op trek

Er begint in de vogelwereld beweging te komen. Heel wat vogels beginnen hun lange trektocht naar de overwinteringsgebieden. Vele broedvogels vanuit het hoge noorden, passeren onze regio op weg naar het zuiden (Spanje, Portugal, West-Afrika, enz.).

Zo zijn er al heel wat steltlopers te zien. Onze broedvogels zoals de grutto zijn al een tijd vertrokken. Waar er nog water staat, is the place to be om heel wat soorten te spotten zoals watersnippen, groenpootruiters, witgatjes, enz. Kom ze eens bekijken in de kleiputten van Wenduine.

Enthousiaste gidsen zullen ons ook wijzen op nog andere wintergasten, zoals de eenden en de waadvogels. En met een beetje geluk zien we ook een velduil. Dus breng zeker je verrekijker mee en trek je laarzen aan!

OPGELET: we spreken af aan de begraafplaats van Wenduine, Uitkerksestraat 1.
Honden zijn niet toegelaten op deze wandeling.

PRAKTISCHE INFO
  • Inschrijven doe je best op voorhand, maar dit kan ook ter plaatse.
    > Vul voor elke deelnemer een nieuw inschrijvingsformulier in (zie knop "INSCHRIJVEN")
  • Welkom als je geen verdachte symptomen vertoont (neusverkoudheid, loopneus, niezen, keelpijn, lichte hoest, verhoging tot 38 C°) of samenleeft met personen met COVID19 of kenmerkende symptomen als koorts (vanaf 38 C°) of benauwdheidsklachten.

  • Meebrengen:

    • stevige schoenen of laarzen (bij regenweer)
    • verrekijker (als je er eentje hebt, maar je kan er ook een gratis ontlenen in het bezoekerscentrum)
    • telescoop (als je er een hebt)
    • warme winddichte kledij

Praktische informatie

Wanneer

Waar

Parking begraafplaats Wenduine

Organisatie

Natuurpunt Blankenberge