Extra controles op zwerfvuil

Gepubliceerd op woensdag 4 mei 2022 8 u.
Zwerfvuil blijft jammer genoeg een groot probleem in heel wat steden en gemeenten. 

De Vlaamse overheid wil gemeenten daarom ondersteunen in de handhaving op zwerfvuil via de GAS-reglementering. 

In het kader van dit project werden in de gemeenteraad tien ambtenaren van de Openbare Vlaamse Afvalstoffen Maatschappij (OVAM) aangesteld die op het grondgebied van De Haan Gemeentelijke Administratieve Sancties kunnen opleggen. 

Deze vaststellers zullen, via patrouilles op het grondgebied van de gemeente, trachten om overtreders op heterdaad te betrappen, ook ’s avonds en in het weekend. Bij vaststelling van een overtreding wordt er meteen een boete opgelegd.

De focus ligt dus op zwerfvuil, zoals het weggooien van sigarettenpeuken, kauwgom, blikjes, flesjes, snoepverpakkingen, fruitafval, hondenpoepzakjes, … Ook controle op het bijhebben van een zakje voor hondenpoep valt onder dit project.