In februari werden al twee afvalstraten geopend: één op de parking van de Noordzeelaan in Wenduine en één op de Kennedyparking in Vosseslag. Nu worden ook de ondergrondse containers op de parking van het Leopoldplein omgevormd tot een afvalstraat. Vroeger kon daar enkel bedrijfsafval gedeponeerd worden, maar binnenkort kan iedereen er dus terecht.
Net als de andere afvalstraten zal ook deze 7/7 en 24/24 beschikbaar zijn. Zo willen we de overlast door afval buiten de ophaaldagen verminderen.
Je hebt geen reglementaire zakken nodig om je pmd te deponeren. Je gooit dit stuk voor stuk in de inwerpzuil, net als het glas. Papier en karton deponeer je platgedrukt, in dunne bundels in de gleuf van de inwerpzuil.
De afvalstraten worden beheerd door afvalintercommunale IVBO. Zij zorgen ervoor dat de ondergrondse containers regelmatig geleegd worden. Ook bij defecten kan je hen contacteren via info@ivbo.be of 050 456 311.
Nog voor de zomer komt er nog een bijkomende afvalstraat op de parking Christianplein. Daar zal je ook met restafval en gft terecht kunnen.